Alternatif Kaynaklar
Alita: Savaş Meleği izle
  • N/A/10 297
N/A

Alita: Savaş Meleği izle

  • Yapım : ( 2018 )
  • Etiketler :
Kategori

Bilimkurgu ve aksiyonun bolca harmanlandığı yönetmen koltuğunda Robert Rodriguez bulunan ABD, Arjantin, Kanada imzalı film. 20 Aralık 2018 de vizyona girmesi ile izleyicilerle buluşacaktır.
Film Konusu Ve Merak Edilenler
Alita ( Rosa Salazar) nereden geldiğini, kim olduğunu bilmeyen bir şekilde gelecekte bir zamanda uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido Alita’yı yanına alarak çözümlemeye çalışır. Olağanüstü geçmişi olan kadının kalbi ve ruhu olduğunu farkeder. Alita yeni hayatına adapte olmaya çalışırken, Ido da onu geçmişinden ve gizeminden korumaya çalışır. Yeni arkadaşlıklar kurar ve arkadaşı Hugo Alita’nın geçmişini irdeleyerek onun hatırlamasını ister. Şehirde bulunan tehlikeli güçler Alita’nın peşine düşer. Alita kendisinde dövüş taktikleri olduğunu fark eder ve böylelikle geçmişi ile ilgili bir ipucu fark eder.Tehlikeli insanlarla karşı karşıya gelen Alita arkadaşlarının, ailesinin ve tüm dünyanın kurtulması için en önemli kişidir. Bu yönde hareket edecek olan genç kadın birçok zorluğu ve akıl oyunlarını da beraberinde getirir.
Film yapımında oldukça büyük bir bütçe ayrılmış olması görselin merak uyandırıcılığını da arttırmıştır. İngilizce ve İspanyolca dillerin kullanılması ise filme ayrı bir tarz katmaktadır.
Senaryoda Oscar ödüllü usta yönetmen James Cameron’ın imzası yer almaktadır. Yukito Kishiro’nun manga serisinden uyarlanan film 26.yüzyılda adaletin ve adaletli bir kadını ortaya çıkartıyor.21 Aralıkta sinemalarda hazır olacak film sinemaseverler ile buluşmak için gün saymaya başladı. Fragmanı büyük ilgi görmesinden dolayı ise ard arda 3 fragman yayınlanarak tıklanma oranları şimdiden yüksek görünüyor. Macera başlıyor ve herkesin keyifle izleyeceği film kulislerde konuşulanlara göre büyük ses getirerek devamının da olacağını gösteriyor.
Film dikkatleri ilk olarak üzerine yıldız isimlerden oluşan oyuncu kadrosu ile almıştır. Teknolojinin son derece gelişmiş olan gelecekle ilgili göreceğimiz yerleşimler ve kesitler dikkat çekici özellikleri içinde barındırıyor.2017 de film yapımına başlanarak 2018 yılının son ayı olarak Aralıkta gösterime girecek olan film büyük yankılar oluşturmaya başlamıştır. İnternet ortamındaki puanlama ve anketlere göre ise imdb den 10 üzerinden 8 alması bekleniyor. Alt yazılı fragmanların yayınlanması Türkçe dublajların isteğini arttırmakta ve önümüzde ki günlerde Türkçe dublajla karşımıza çıkması beklenmektedir.

Yorum Ekle

spoiler butonu